Dags igen – styrelsemöte 3 april 2014

Den 3 april kommer föreningens styrelse att samlas för årets tredje styrelsemöte. Vi kommer bland annat att tala om föräldravandringar, arrangemang av föreläsning på skolan för föräldrar, bättre omklädningsrum på Åkeshovshallen samt hur vi kan stödja skolan med att arbeta för en större matsal. Tankar och idéer kring om vad som engagerar dig som förälder tas gärna emot på föreningens email foraldraforeningen.nyalelementar@gmail.com

Föreningen behöver fortfarande en revisor!! Visst finns du som har ekonomi-kompetens, och som skulle kunna avsätta en mindre tid en gång per år som ett led i att samverkan mellan föräldrar och skolan hålls igång? Hör av dig till föreningens  ordförande Gunilla Efraimsson, email gunilla.efraimsson2@gmail.com om du vill veta mer.

Leave A Reply

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *